Alexandru GRUMEZA

Co-fondator, Vicepreședinte pe domeniul Sportului

Denis ROȘCA

Prim-vicepreședintele Partidului

Nadejda TATARCIUC

Secretar General al Partidului

Ion STRACIUC

Secretar General pe zona Nord, Președinte OT Bălți

Gheorghe CAVCALIUC

Președintele Partidului

Livii BAZIUC

Co-fondator, Vicepreședinte pe domeniul Organelor de drept, forță și aplicarea legii

Vladimir BOTNARI

Co-fondator, Vicepreședinte pe domeniul Veteranilor ai Organelor de drept, Organelor de forță, aplicarea legii, Veteranilor de război și conflicte armate

Valentina GEAMĂNĂ

Co-fondator, Vicepreședinte pe domeniul Diasporei

Tatiana BORDEIANU

Șef Departament Politică Externă și Integrare Europeană

Ana BOGDEVICI

Vicepreședinte pe domeniul Etniilor

Lilian BACALÎM

Președinte al Comisiei de Cenzori

Tatiana ROTARU

Vicepreședinte pe domeniul Sănătate

Denis SAVA

Co-fondator, Președintele Organizației Republicane a Tinerilor

Margarita RĂDUCANU

Șef Departament Mass-media, Bloggeri și social-media

Tudor BALAN

Președinte OT Sîngerei

Cristina POPESCU

Șef Departament Egalitate și Nediscriminare

Mihaela LAȘCO

Vicepreședinte pe domeniul Finanțe

Xenia OLARI

Șef Departament Organizații Nonguvernamentale

Irina STRUȚESCU

Co-fondator, Președintele Organizației Republicane de Femei

Vladimir DONȚU

Șef adjunct al Departamentului Veteranilor ai Organelor de drept, Organelor de forță, aplicarea legii, Veteranilor de război și conflicte armate

Rodica NEGREI

Vicepreședinte Organizației Republicane de Femei

Alexandru CÎRPA

Vicepreședinte OT Chișinău

Iuliana COJOCARU

Președinte OT Florești

Gheorghe VREMEA

Membru PACE

Natalia BODIUL

Vicepreședintele Organizației Republicane de Tineret

Petru IVASIUC

Președinte OT Edineț

Cristina BUCUR

Vicepreședinte pe domeniul Educației

Bogdan CAZACU

Prim-Vicesecretar General

Valentin GAIDARJI

Membru PACE

Cristina ANGHEL

Președintele Organizației Teritoriale de Tineret din Chișinău

Andrei NAZARI

Vicepreședinte pe domeniul Reintegrării

Maria CIBRIC

Șef adjunct al Departamentului Finanțe

Ion LUCA

Șeful Departamentului IT și Inovații

Andrei VATAMAN

Șef al Direcției Veterani ai MAI din cadrul Departamentului Veterani ai organelor de drept, organelor de forță, aplicarea legii, veterani de război și conflictele armate

Maxim BUGĂESCU

Vicepreședintele Organizației Teritoriale de Tineret din Chișinău

Maria BACALÎM

Membră a Comisiei de Etică și Conduită

Nadejda MANCHEVICI

Membră a Comisiei de Etică și Conduită

Dmitri CAPSAMUN

Șef adjunct al Departamentului Sănătate

Oleg VODĂ

Șef adjunct al Departamentului Organelor de drept, forță și aplicarea legii

Nicoleta BODRUG

Șef adjunct al Departamentului Sport

Ina MUSTEAȚĂ

Membru al Comisiei de Etică și Conduită

Ludmila ANTOCI

Membră a Comisiei de Cenzori

Liliana TROFIMCIUC

Secretar general a Organizației Republicane de Tineret

Natalia MEDVEDEVA

Membru PACE